رئیس‌جمهور برای خروج از رکود رسما ورود کرد/ 7 پیشنهاد بخش خصوصی در بسته خروج از رکود گنجانده شد

رئیس‌ اتاق بازرگانی ایران گفت: «دولت این هفته به احتمال بسیار زیاد از بسته‌ای رونمایی می‌کند که به طور مشخص برای خروج از رکود تهیه و تدوین شده است.»
وی در نخستین نوشته اش در باره خروج از رکود این گونه نوشت: «خبر خوب این که شخص آقای روحانی به مقوله رکود ورود پیدا کرده اند که این خیلی دلگرم کننده است. ضمن این که هفت پیشنهاد از مجموعه پیشنهادهای اتاق ایران در این طرح دیده شده و ما هم با دلگرمی از طرح جدید حمایت می کنیم.»

«به طور قطع بخش خصوصی، هم در زمینه کاهش تورم خود را ذی نفع می داند و هم در زمینه رشد اقتصادی و خروج از رکود. این تلقی اشتباه و غیر منصفانه است که فکر کنیم بخش خصوصی به سود خود تلاش می کند تا رشد اقتصادی به سود بنگاه ها محقق شود اما تورم به زیان مردم افزایش پیدا کند. اتفاقا توصیه های ما به دولت این است که از دستاورد خود در حوزه تورم دفاع کند اما با سیاست های خلاقانه سعی کند اقتصاد را از رکود فعلی نجات دهد. ما رکود را معضلي می دانیم كه بنگاه‌هاي ما را به شدت تهديد می كند و آنها را در معرض خطر جدي قرار داده است. ما پیشنهادهایی ارائه کرده ایم. از جمله اينكه نظر دولت را به این نکته معطوف کرده ایم که براي خروج از ركود يكي از كارهايي كه بايد مد نظر قرار گيرد اين است كه به بازار مصرف هم نگاه جدي تري شود.

ما این را می دانیم که بسیاری از بنگاه های تولیدی اکنون با مشکل نگران کننده موجودی انبار مواجه هستند. خیلی از بنگاه های ما در سال های گذشته مقدار زیادی تولید داشته اند که اکنون در انبارها نگهداری می شود. فکر می کنم دو دلیل باعث به وجود آمدن این وضعیت شده است. نخست این که در سال های گذشته به دلیل شرایط تحریمی، صادرات بنگاه ها محدود شده و محصولاتی که قرار بوده صادر شود، بخشی از بازار خود را ازدست داده است.در کنار آن، قدرت خرید مردم هم کم شده و توان خرید کالا نداشته و ممکن است همچنان نداشته باشند.در نهایت این که در حال حاضر همه منتظرند تحریم ها برداشته شود و به همین دلیل خرید خود را به تعویق انداخته اند.
بحث خروج از ركود، بحثی ملي است و انتظار جدي مي رود كه همه مدیران دولتی و آحاد اقتصادی براي گذر از این پیچ خطرناک همه توان خود را به كار گيرند.
روشنگری و اطلاع رساني دقيق از وضعيت اقتصادي كشورنزد مسئولان و به تبع آن تبيين شرايط براي همه مردم نه تنهابه اين امر دامن نمي زند بلكه باعث می شود که با همراهي وهمدلي و سعه صدر بتوانيم هرچه منطقي تر از اين دوران عبور كنيم.»

 

دکوراسیون اداری

میز اداری

مبلمان اداری

مبلمان اداری

میز اداری

مبلمان اداری

دکوراسیون اداری

میز اداری

میز کنفرانس

پارتیشن اداری

پارتیشن دوجداره

پارتیشن اداری

پارتیشن

میز

مبلمان و دکوراسیون

میز مدیریت

میز اداری

پارتیشن

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *