دکوراسیون خانه

چگونه یک نرده چوبی بسازیم؟

گاهی برخی ایده های جالب دکوراسیون را می توانیم خودمان بسازیم. امروز آموزش ساخت یک نرده زیبا را به شما آموزش می دهیم. این نرده زیبا برای تراس، حیاط و جداکردن محل پارک خودرو از حیاط کاربرد دارد.

این طرح یا مشابه آنرا می توانید ابتدا در اتوکد و یا روی یک کاغذ ترسیم کنید. سپس محلی را که می خواهید نصب شود دقیقا اندازه گیری کنید تا مشکلی جهت نصب نداشته باشید. کاری که اینجا انجام  شده اینست که قلاب هایی را در سقف تعبیه کرده تا نرده بوسیله سیم به آن متصل گردد. بنابراین اگر پس از ساخت 1-3 سانت طول نرده کاهش یا افزایش یابد این امکان هست که کاملا فیکس محل شود

 

 

لوازم مورد نیاز پروفیل چوب کاج (مقطع 3*3 یا 4*4 یا 5*5 سانت)، میخ با تفنگ(نیل گان)، چسب، رنگ

پروفیل چوب را براحتی می توانید از پل چوبی یا بازارچوب تهیه کنید.ابتدا مطابق با نقشه یک لیست از طول های موردنیاز تهیه کرده و سپس با اره گرد شروع به برش نمایید. سپس تمام قطعات را روی زمین چیده و محل اتصال را چسب چوب زده و شروع به میخ زدن مطابق فلش عکس بالا، نمایید. اگر درست بریده باشید نرده پس از ساخت کاملا تراز بوده و صاف است. میخ کوبی با تفنگ بادی بسیار سریع و آسان ولی اگر ندارید می توانید از پیچ و دریل هم استفاده کنید. در این صورت پیچ چوب آهنی باید تهیه کنید.

در انتها آنرا به قلاب های سقف آویزان کرده و از پایین نیز مهار نمایید و سپس رنگ آمیزی فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.